Rok 2009
IT-A-CH 2017
*
Chopperstart - IT-CH-AT-2017
Jedeme v této sestavě: Had a Daronka, Petr a Iva, Pepíno a Markéta, Marvin a Renda
Termín: 28.6 - 6.7 2017
-První den-středa-28.6.
sraz na benzínové pumpě v Humpolci v 9.00. Přesun do místa prvního nocování, Huben u Lience cca 500km. Přesun bude z polovičky po dálnici (dálniční známka do Rakouska - koupíme na hranicích) Tady také plná nádrž s níž bychom měli vydržet do Bischofshofenu. Po krásné ale členitá silnice 164 do Zeel am See, tady to vememe přes Mittersill (10E)
přes Mittersill 499km z Humpolce
-Druhý den-čtvrtek-29.6.
cíl Melago, poslední tankování v Rakouském Silianu a pak Bolzáno, Meráno, Malles Venosta
"mokrá trasa"
-Třetí den-pátek-30.6.
Hned dáme Stelvio, protože v so a ne je přeplněné. Tentokrát výjezd ze Švýcarské strany a sjezd do italského Sponidiga Na vrcholu si dáme nějakou dobrotu v nejvyšší restauraci.
trasa:
-Čtvrtý den-
Opět ráno natankujem v Rakousku a vyrazíme do Švýcarska. Po 27 přes Zernez až do Svatého Mořice, kolem ledovce (mnohem větší než Gross) přes passo Forcola do bezcelního Livigňa.
Tady oběd a pak kolem jezera klaustrofobním tunelem na Ofenpass a přes Mals na ubytování.
trasa:
-Pátý den-
Takový "kulturně odpočinkový"
Vyrazíme na sever do švýcarské bezcelní zóna Samnaus a poté se zastavíme v zajímavém muzeu Festung Nauders. Taková pohodovka před útokem na Ozziho:-)
trasa:
-Šestý den-
Ozzi! Z Merána vystoupáme s jednou zastávkou na občerstvení na Passo Rombo
(Reschen pass) pak malinko klesnem do Hochgurglu kde si dáme oběd na mýtné bráně
v motocyklovém muzeu. A pak už jen nahoru, na nejvyšší asfaltovou silnici v Rakousku.
Po projetí ledovým tunelem budeme mít Ozziho skoro na dohled. Výš už to po silnici
v Rakousku prostě nejde:-)
trasa:
-Sedmý den-
Rezerva na počasí. S vyjímkou Stelvia můžeme pořadí vyjížděk měnit dle počasí.
A pokud bude pupen celý týden, vymyslíme to tam:-)
-Osmý den-
Návratovka, na jeden zátah do Česka. Hodně km po dálnici (A + D), na okraji Lince se můžem zastavit v motorkářském obchodě "Luis", je to skoro u cesty, a jako obvykle
to "rozpustíme" v Humpolci v Doupěti.
trasa: