Rakouské Alpy
kvalitní ubytování
startegická poloha
pro výjezdy do
Italských Dolomit

 

 

Tohle by měl mít
každý motorkář
v mobilu.


 

 

 

 


 

 

 Výborné ubytování,
vyzkoušeno. Dobrý
výchozí bod v oblasti
kolem Stelvia.

Spustili jsme
skupinu na WhatsApp,
kde
se dá rychleji reagovat
na '
nestálé počasí, nařízení,
a také možno přidat  
i nějakou vtipnou hlášku.
Určitě tam vždy budou naše
Chopperstarťácké vyjížďky.
Zdaleka nemáme na vás
všechny telefon, tak kdo má
zájem,
doručte mi nějak číslo
telefonu, a přidáme
vás do skupiny.

Česko - motorkářský
slovník

http://daronka.infoblog.cz 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Rok 2012

01 červenec 2022

Chopperstart 259 - Dolomity 2022


Na "více" něco informací

pátek 1.7.
Začátek akce "Dolomity 2022"  :-)   Sraz je k večeru (cca 17.-18. hod.) ve vesničce Lásenice, kousek za Jindřichovým Hradcem v restauraci Jeřábek, kde se i spí. Večer večeře, pivko a spát :-)  Tady si ubytování hradí každý sám. Ráno snídaně v 8.30 a pak hned odjezd směr Nová Bystřice.
Zde tankování do plna (synchronizace) a koupě dálniční známky. Na cestu jídlo s sebou (řízečky, okurčička, chleba nebo cokoliv co chutná druhý den a snáší teplo - pití na benzice nebo taky s sebou)

sobota 2.7.
Přesun do Obertiliachu. Vyrazíme směr Gmund a v Weitra najedeme na silnici 119, která je hodně dlouhá. Tahle silnice je spíš něco jako "vyjížďka" Obvzlášť cca 15km před Grein. Tady je pro motorky povoleá rychlost 70km, ale s bagáží a ve dvou se stejně víc jak 80km jet nedá. Tam zastávka na benzince (kouřová + wc). Pak horama kolem dvou národních parků směr Liezen. V Hall tankování (po 217km). Před Bishoffenem nájezd na dálnici A10, po které až do města Spittal. Tady najíždíme na evropskou "Route 66" (E66), která vede přes Lienz až do Sillianu. Před Sillianem se stavíme v Hofferu - obchodu pro něco na večeři a k snídani. Pak se cca 1km vrátíme, na odbočce natankujeme a od ubytování nás bude už dělit jen 9km.
Trasa Google:
Trasa Mapy.cz:

neděle 3.7.
Dáme takovou na rozježdění, v neděli "obtěžují" cyklisti na všech profláknutých passech. Vlastně jen tak trochu "objedeme" :-) kopec na který budeme koukat z oken:-) Hned za Sillianem odbočíme na východ do Padoly. V Sapadě bych rád dal pravou italskou kávu nebo i těstoviny na oblíbeném místě. No, když už spadneme až do Ovara, tak nemůžeme vynechat ZonColan, tady cyklisté při Giro d Italia při časovce do vrchu vidí všechny svaté a to hned třikrát:-) Přes Plockenpass sjedeme do Kotchachu, kde natankujeme a nakoupíme proviant. Po zajímavé silnci 111 to dáme zpět do Obertilliachu. (197km)
Trasa:

pondělí 4.7.
Dnes to bude do "předměstí" Dolomit. Nejdřív přesun  přes passo Croci
do Cortina  d Ampezzo, a hned to směřujeme na passo Giau, tady se jeden motorkář rozplakal dojetím. Větším okruhem se ještě přes passo Falzarego vrátíme do Cortiny.
Zpět do Obertilliachu to vezmeme částečně jinudy. Samozřejmě cestou nakoupíme materiál na večeři a snídani a natankujeme. Smyslem nebude najet mraky kilometrů, ale mít mraky zážitků. (196km)
Trasa:

úterý 5.7. ( nebo jiný den, kdy bude perfektní počasí)
Tohle bude zlatý hřeb dovolené, nejnáročnější ale nejkrásnější trasa. Okruh kolem PizBoé, sen každého motorkáře. Okruh znamená passa Gardena, Grodner, Sella, Pordoi, Campologno, Valparola, Falzarego, Cimabanche, prostě "zopár" :-) (250km)
Trasa:

středa 6.7.
Silnice 111 má svoje kouzlo, tak proč si ji nedat hned 2x :-) Tento okruh si spestříme koupáním v jezeře Weissensee , takže nezapomeňte na plavky (já vodu nemusím, tak se budu jen dívat;-) Takže Kotschach, Oberdrauburg, Greifenburg, Weissensee, Hermagor a zpět po 111, a zastavíme se u Andrease na skopové :-) (169km)
Trasa:

čtvrtek 7.7.
Vyrazíme do nejsevernější vesnice Itálie, která má mít nejčistčí vzduch v Evropě. Casere - Knappenegg v ceněné turistické oblasti 
Predoi-Prettau. Kam nás pustí silnice a značky. (203km)
Trasa:

pátek 8.7.
Soukromá, individuální, nabrat sílu na cestu zpět. Vsadil bych prohlídku Lienze, a zpět bych to vzal přes Huben  na Grosdorf a dále nahoru kam cesta a značky dovolí. Po stejné trase i zpět. (146km)
Trasa:

sobota 9.7.
Návratovka, takže Lienz, Spittal, Salzburg, Linz, Třeboň a Doupě v Humpolci jako rozchodná. Většina po dálnicích.
Trasa:

Zaslal: HAD