Rok 2018
Musíme to naše desetileté výročí řádně "odjezdit"
17. listopadu 2018 6. října 2018 Počasí nám přeje, tak vyrážíme. Rychlá akce menšího rozsahu. Sraz na benzinové pumpě v Černé za Bory, odjezd v 10.00 Trasa Hostovice, Dašice, v Chocni dáme zastávku u cukrárny;-) pak pohádkový úsek Seč - Brandýs, Ústí nad Orlicí, Řetová - penzion Mandl. Tady oběd. Zpět Vysoké Mýto, Stradouň, Poklona, Luže, Kočí, Černá za bory. 28.29.30. září 2018 sobotní trasa: fotky: DARONKA Z Rožmberku vyrazíme na Vyšší Brod, natankujem ve Studánkách a vjíždíme do Rakouska. 23.9. 2018 28.6. 2018
Je na čase se důstojně rozloučit s letošním rokem. Jak už je skoro pravidlem bude to u Jiřina
v Jezbořicích. Začátek v 17.00hod. Dobroty s sebou. K večeři výborná masová směs.
Oblečení musí obsahovat minimálně jednu věc červenou, popř. všechno.
Čím více, tím lépe.
Fotky: DARONKA
Sraz na Perštýnském náměstí a ve 12.12 vyrazíme větší nebo menší obklikou do Bonetu ve Slatiňanech. (podle počasí) Ti stateční na motorce, ti z daleka plechovkou.
Fotky: Kovboj, DARONKA
Zhruba všichni ti, kteří to mají do 60km tam a 60km zpět od Senice by to "dali" Je to jednoduché, ve 12.00 se sejdeme v Senicích, poobědváme jeden z mnoha bramboráčků, pak dáme společnou vyjižďku do Poděbrad (9km) k Jiříkovi.
Fotky: Tosha, DARONKA, Kovboj,
Letos to bude pořádná rozlučka s živou hudbou.
Bude to v Pardubicích, v Polabinách, v Rosignánu - naproti Lidlu.
Už jsme tam byli na akci vloni, kapela budou opět Regenti.
Máme v bočním sále(to aby jsme se slyšeli a na kapelu přitom viděli) cca 25 - 30 míst.
Začátek v 15.00. Na kapelu bude vstupné 100,- a bude to probíhat tak, že v 17.00 nás příjde obsluha zkasírovat o vstupné. Začátek hraní je v 18.00!!! Kdo přijde po 17cté hodině a bude už plno (Regenti jsou oblíbeni) tak může mít smolíka, tak přijít včas!
Fotky: DARONKA, Bolero
Meterologové slibují na sobotu polojasno a 15 a více!!! stupňů. Takže potrápime zase okrsky:-) Bohuslavice - borůvkové knedlíky, Lesní Zátiší oběd, a koncovka v Bonetu. Cca 150km, den už je krátký.
Fotky: DARONKA,
Letos zkontrolujeme před zimou podhůří Orlických hor Sraz na benzinové pumpě v Černé za Bory,
odjezd v 10.30hod. Úseky s náročnými serpentýnami se prostřídají s úseky rychlého přesunu. Vyjížďka je z kategorie náročnějších jak na jezdce, tak na sršně. Ale věřím, že to zvládnou jako vždy na jedničku Vyrazíme směrem
na severovýchod. Ve Vysoké najedeme na 35ku, ale rychle z ní zmizíme na Choceň. Za ní si sjedeme pohádkový úsek Seč - Brandýs, a v Brandýse dáme zastávku u cukrárny, to kdyby někomu chyběla energie Z Říček si dáme specialní bývalou vojenskou cestu do Kerhartic, a z Ústí vyrazíme směrem na Andrlák. V Řetové jsou na nás připraveni v krásném penzionu, kde si dáme oběd. Po dobrém obědě "lízneme" Českou Třebovou a přes Kozákov sjedeme do Litomyšle. Další zastávka bude v Budislavi na borůvkové knedlíky. Né že by jsme dávali další oběd, ale můžeme si je jednotlivě rozebrat ke kávě. No a pak už jen Skuteč a před Bonetem to zakončíme
Fotky: MacHoody, DARONKA, video Pepa 61,
Fotky: DARONKA,
Vyrazíme v pátek (v 9.30 od nás, nebo v 11.00 v Doupěti u Milana) a to formou pohodové vyjížďky, mělo by být volno na silnicích.
Po zastávce v Humpolci, si dáme oběd v Řízkárně v Třeboni (stůl je objednaný) a v Rožmberku si prohlédneme náměstí a zkontrolujeme co tam mají dobrého :-)
Po pěkné silnici směr Linec, a v Zwettl an Rodl odbočíme doprava do Waxenberg. Úsek
Waxenberg - Helfenberg milují cyklisté pro množství zatáček, myslím že se nám bude taky líbit:-) Dále Haslach, Schlágl. V Lichtenbergru odbočíme na dvě vyhlídky (Alpenblick
a Molaublich) pokud bude jasno, prohlídnem si Lipno z jihu. Hodně zapadlou cestou se "prokousnem" do Čech. Želnava bude nejvzdálenějším bodem. Ještě je možnost zkrátit si to přes přívoz Kyselov. Oběd hotel Racek nebo u Méďů v Černé, nebo Floriant Frynburk. Odtut po lesní ale s novým asfaltem do Mašína. V Rožmberku si prohlídnem náměstí, možná zkontrolujeme třeba cukrárny se zmrzlinou.
Celková délka 145km. A večer opět rybí dobroty...
Sraz na benzinové pumpě u Globusu Pardubice. Odjezd v 9.30hod. První zastávka na benzinové pumpě v Hořicích.
Další zastávka na benzinové pumpě ve Vrchlabí. A pak "zaútočíme" na Špindl, nahoře na Špindlerovce si šáhnem na polskou ceduli a pak vyrazíme na oběd, který bude opět formou rautu na chatě Panorama.
-Zpáteční cesta bude formou zrychleného přesunu.
Akce podobná té loňské, předloňské a ještě předtím. Vedra skončila, tak jdeme na to
Fotky: DARONKA
Opět vyrážíme "pokořit" alpské velikány...
-----------------------------------------------------------
Vše co jsme si naplánovali projet a vidět, jsme zvládli
a stihli, dokonce i něco navíc.
Naše Fotky: 1.den, 2.den, 3.den, 4.den, 5.den, 6.den, 7.den, 8.den, 9.den
Fotky Petr a Iva: https://petraiva69.rajce.idnes.cz
(zatím nejdou dát sem obrázky:-()